top of page

1968. O yıl başlayan ve hâlâ devam eden bir aşk macerasının Beylerbeyi kırlarındaki romantik esintileri...

Aşkın ilk meyvesi; Lâtif.

Yine 1977. Heyt beee! Yaşasın protest olmak ve de militanlık! Bu da ülke aşkının meyvelerinden biri.

1978 . Doğduğum, bir miktar da büyüdüğüm Orta Toroslar’daki kasabam; Taşkent.

Her baba gibi çocuklarımın sesini ben de severim ama, ben eşek anırırken durup dinlemeyi de severim... Ve bizler.. ve otuz yıla yakın evden eve taşımaktan bıkmadığımız kitaplarımız..

1987. Eski Meclis başkanlarından Hüsamettin Cindoruk ile bir yemekte ve 1991; Halk Cephesi lideri olduğu günlerde rahmetli Azerbaycan cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey ile Bakü’de bulunan kardeşinin evindeki kendisine tahsis edilen odasında...

Yıl 1987. Güniz Sokak. Süleyman Demirel’in siyasi yasaklı olduğu günler... Ve eşimin bir sergisinin açılışını yaptıktan sonra resimleri incelerken... (1989)

Politikacılık da yaptık, gazetecilik de...

1993. Türkiye temsilcisi olduğum uluslararası bir kültür ve sanat organizasyonu için ülkemize gelen bazı yabancı konuklarımla bir resepsiyonda ve evimde imzaladığım kitaplarımdan birini verirken...

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağışladığım kitaplardan oluşan ve adımın da verildiği kütüphanenin açılışında dönemin belediye başkanı Dr. Bekir Kumbul ve Milli Eğitim Müdürü Süleyman Akyüz’le ayaküstü sohbet... 1999. Yine 1999. Konya. DYP’den onaltı kişilik milletvekili aday listesine alınmaya bile lâyık görülmeyip, ancak aday adaylığında bırakıldığım günlerde yaptığım basın toplantısı.

Eğlenmesini bilmeyen çalışmasını bilmez.. Yıl 1993.

1994. Ankara. Eşimin açtığı resim sergilerinden biri.. Nedense dördümüz aynı karede buluşamamışız..

şleri Konutu... Galiba bir zamanlar Tansu Hanıma da danışmanlık yapmıştım.. (1997) Ve eski Sağlık Bakanlarından rahmetli Dr. Münif İslâmoğlu ile evinde bir sohbet... (1990)

Ressam Asım Yücesoy, nesli tükenmiş öğretmenlerden Hüseyin Hilmi Tekışık... (2003) Ve eşimin 18. resim sergisinden bir karede o günlerde Kültür ve Turizm Bakanı olan Hüseyin Çelik ve Mehmet Dülger’le sohbet...

1991. Komsomolskaya Pravda gazetesinin daveti üzerine gittiğim Rusya gezisi günlerinde Bakü’ye de götürülmüştüm de oradaki Halk Cephesi önde gelenlerinden Hasan Hasanof ile Azadlık gazetesi genel yayın müdürü rahmetli Necef Bey’le bir güzel kafa çekmiştik... Ve Lefkoşa... Eski KKTC Meclis başkanlarında Sayın Hakkı Atun’la.. (1998)

2003. Ankara Gençlik Parkında Recep’in Yeri.. Eski Antalya milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Ağabeyimizle (Sayın Dülger’le) nargile böyle fokurdatılır diyoruz... Ve nutuk atar gibi konuşma yaparken..

Ve bugün, yani 2009... Eşim Sevinç ve ben... Eskiler “Saçı sakalı ağarası!” diye dua ederlerdi. Duaları amacına ulaşmış. Şimdi de biz dua ediyoruz; “İnşallah dahasını da görürüz” diye..

TÜYAP KİTAP FUARINDAKİ İMZA GÜNÜMÜZDEN...
KAYNAK YAYINLARİ STANDI.

bottom of page